Vår visjon er en skadefri bygge- og anleggsnæring. Strategien er samarbeid.

Bli med i samarbeidet!

SfS BA

Oppfriskningskurs for signalgiver og anhuker

SfS BA har laget et oppfriskningskurs for signalgivere og anhukere. I denne gjennomgangen skal du få en oppfriskning i hva som er viktig for å utføre sikre løfteoperasjoner.  I gjennomgangen viser vi også til SfS BAs løfteveileder og KTF-standarden.

Dette kurset erstatter ikke annen opplæring, og det forutsettes at du tidligere har gjennomført signalgiver- og anhukerkurs før denne gjennomgangen.

Oppfriskningskurset har følgende temaer

  • Introduksjon
  • Planlegging
  • Roller og ansvar
  • Kommunikasjon
  • Løfteutstyr
  • Annet utstyr
  • Container og festepunkter på utstyr
  • Avslutning

Språk: Oppfriskningskurset finnes på norsk, engelsk og polsk

Oppfriskningskurset er gratis.

Varighet: 20 minutter

NB! Hvis du har problemer med innlogging, må du ringe Munio, som drifter kurset for oss. De treffes på tlf  +47 33 35 14 20 eller e-post support@muniolms.com

IA bransjeprogram for bygg og anlegg har bidratt med finansiering av kurset.

Data om gjennomført kurs overføres til HMS-reg.

Ved problemer med innlogging kontakt support på tlf +47 33 35 14 20 eller e-post support@muniolms.com

Personvernoversikt

Denne nettsiden bruker funksjonelle og analytiske informasjonskapsler (cookies) for at nettstedet skal gi deg en optimal brukeropplevelse. Disse informasjonskapslene inneholder ikke personlig informasjon. SfS BA og tredjeparter bruker informasjonskapsler til markedsføring og for å sikre at du ser relevante annonser uten å fortelle annonsører hvem du er. Ved å godta innhold nedenfor godtar du bruken av disse informasjonskapslene.

Du kan forandre dine cookie innstillinger ved å navigere til de fanene på venstre siden av skjermen.