Vår visjon er en skadefri bygge- og anleggsnæring. Strategien er samarbeid.

Bli med i samarbeidet!

SfS BA

Sikkerhet i grøft

Vi skal etablere en arbeidsgruppe som skal jobbe med sikkerhet i grøft.  Formålet er å øke kompetansen og risikoforståelsen i flere ledd av anleggsnæringen, om geoteknikk og grøftegraving for å forhindre kollapser i forbindelse med gravearbeid. Det er svært viktig at denne kompetansen og kunnskapen kan forankres hos de utførende uavhengig om de kjører maskin eller er funksjonær.

Med kvikkleireraset i Gjerdrum som bakteppe, samt en nylig kritisk grøftekollaps i samme området som kunne ha medført at liv gikk tapt, er det et opplevd behov for å øke kompetansenivået i bransjen på geoteknikk og gravearbeid.

Vi ønsker å invitere bransjen til et felles prosjekt for å jobbe videre med dette.

Vi trenger deltakere i arbeidsgruppen med geoteknisk kompetanse fra de ulike delene av verdikjeden; byggherre, prosjekterende/rådgivende ingeniør, entreprenører, regionale verneombud etc

Meld din interesse til å delta i arbeidet innen 11. mai her: Jeg vil delta i arbeidsgruppen Sikkerhet i grøft.

Her kan du se mandatet for arbeidet

Personvernoversikt

Denne nettsiden bruker funksjonelle og analytiske informasjonskapsler (cookies) for at nettstedet skal gi deg en optimal brukeropplevelse. Disse informasjonskapslene inneholder ikke personlig informasjon. SfS BA og tredjeparter bruker informasjonskapsler til markedsføring og for å sikre at du ser relevante annonser uten å fortelle annonsører hvem du er. Ved å godta innhold nedenfor godtar du bruken av disse informasjonskapslene.

Du kan forandre dine cookie innstillinger ved å navigere til de fanene på venstre siden av skjermen.